Jdi na obsah Jdi na menu
 


Časté dotazy

Jelikož se nám občas opakují dotazy na sudy, sepsali jsme několik odpovědí: 

1) Z jakého dřeva jsou sudy vyrobené? Sudy jsou vyrobeny z světlého dubu z pohoří Strandža  na řecko - bulharské hranici, který se vyznačuje jemnou pórovitou strukturou. 

2) Jste výrobci? Ne, nejsme výrobci. Pouze prodáváme.

3) Dokážete vyrobit sud na zakázku? Ano, sud podle Vašich představ umíme vyrobit. Můžete si zvolit od jemného po silné vypálení sudu, bez díry na pípu, s pípou, bez jednoho čela. Neděláme řezbu do čela sudu a zakazujeme sud lakovat či voskovat. Stačí jen napsat požadavek na náš mail dubovysud@seznam.cz.

4) Proč jste levnější jak konkurence? Snažíme se, abychom byli konkurenceschopní na trhu. Zaměřujeme se jen na omezenou nabídku sudů od 5 do 225 l, čímž ale uspokojíme většinu  zákazníků, kteří se zajímají o staření alkoholu. Neplatíme nájem v obchodě ani za sklad. Naše stránky jsou jednoduché a levné. Prodej sudů není náš hlavní příjem.

5) Zůstane mi stejný objem alkoholu v sudu po staření? Ne. Sud pracuje a vezme si tzv. andělskou daň, což je cca 10 % objemu. 

6) Kde skladovat sud - konstantní teplota(do 10°C) a vlhkost. Nejlepší je sklep, stará kamenná stodola. Ale je možné mít sud i ve vyšší teplotě.

7) Můžu sud použít vícekrát? Ano. Sud ale musíte zajistit proti vyschnutí. Nechte sud vykapat. Například ho obalíte v potravinářské(stretchová) folii a dáte sud do sklepa nebo do místnosti, kde je celý rok nízká teplota. Než ho opětovně použijete, tak ho vydesinfikujte - speciální přípravek na desinfekci sudu.   

8) Sud chci jako dárek. Nevím, jestli mám objednat kovovou pípou nebo bez ní. Pokud sud darujete, pak sud nekupujte s pípou a otvorem, pokud si o to dárce neřekne. Je lepší koupit sud bez diry na pípu a pípu dostanete k tomu a obdarovaný se sám rozhodne, jestli si otvor do sudu udělá nebo ne. Například pokud víte, že obdarovaný bude mít sud s alkoholem více jak pět let doma, je lepší (a bezpečnější) sud bez pípy.

9) Chcete věnování na čele sudu? Zvládneme písmena, ne obrázky. Napište nám a domluvíme se. Cena se pohybuje kolem 500 Kč.

img_20180315_113058.jpg

S pozdravem Ing. Pavla Božkovová

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář