Jdi na obsah Jdi na menu
 


Časté dotazy

Jelikož se nám občas opakují dotazy na sudy, sepsali jsme několik odpovědí: 

1) Z jakého dřeva jsou sudy vyrobené? Sudy jsou vyrobeny z světlého dubu z pohoří Strandža  na řecko - bulharské hranici, který se vyznačuje jemnou pórovitou strukturou. Sudy jsou vyrobené v Evropské unii. Pokud chcete české sudy, musíte se obrátit například na výrobce sudů - pana Fryzelku.

2) Jste výrobci? Ne, nejsme výrobci. Pouze prodáváme.

3) Dokážete vyrobit sud na zakázku? Ano, sud podle Vašich představ umíme vyrobit. Můžete si zvolit od jemného po silné vypálení sudu, bez díry na pípu, s pípou.  Stačí jen napsat požadavek na náš mail levnesudy@email.cz.

4) Proč jste levnější jak konkurence? Snažíme se, abychom byli konkurenceschopní na trhu. Zaměřujeme se jen na omezenou nabídku sudů od 5 do 100 l, čímž ale uspokojíme většinu zákazníků, kteří se zajímají o staření alkoholu. Neplatíme nájem v obchodě ani za sklad. Naše stránky jsou jednoduché a levné. Prodej sudů není náš hlavní příjem. Nejsme plátci DPH. A hlavně, nemáme na sudu tak velké marže.

5) Zůstane mi stejný objem alkoholu v sudu po staření? Ne. Sud pracuje a vezme si tzv. andělskou daň, což je cca 10 % objemu. Záleží v jaké teplotě se sud skladuje. Čím menší teplota, tím menší odpar. 

6) Kde skladovat sud? - konstantní teplota(do 7°C) a vlhkost. Nejlepší je sklep, stará kamenná stodola. Vzpomeňte na vinaře a jejich sklepy. Ale je možné mít sud i ve vyšší teplotě.

7) Můžu sud použít vícekrát? Ano. Pokud staříte třeba slivovici, tak je nelepší vyměnit v sudu slivovici po roce. Mám vypálenou novou várku, stočím starou a rovnou naliji novou. Nemusím pečovat o sud, jen naliji novou várku a opět rok čekám.  

8) Soudek s pípou nebo bez? My nejsme příznivci pípy. Důvod? a) Tekutina v sudu reaguje pouze se soudkem, s dubovým dřevem. b) Omezíte na minimum únik. c) Nedokážeme Vám zaručit, že třeba za pět let pípa nezačne reagovat s tekutinou v sudu. Pak je chuť alkoholu někde jinde...

9) Proč nenabízíme dřevěné pípy. Sami jsme sud s uvedou pípou měli a sud nám utíkal, protékal právě přes pípu. Dřevěná pípa není žádný hitec výmysl. Narazíte ji do sudu a to je vše. Jakmile ale otočíte kohoutem, tak pípa začne kapat. Na pípě se objeví hnědý maz a je to špatné. Proto dřevěnou pípu neprodáváme. Chceme mít spokojené zákazníky. 

10) Jak se dozvím kompletní cenu sudu včetně poštovného. Lze to udělat tak, jako byste si chtěli objednat a zaslat sud. Vyberete sud, v dalším okně je nabídka doručení. Jméno a adresa je až poslední krok. Možná, že Vás překvapí cena poštovného - např. u 5 l sudu to je 170 Kč bez dobírky. My neschováváme cenu poštovného do ceny sudu. Eshopy občas nabízí doručení zdarma, ale i tak poštovné zaplatíte. Ani nevyděláváme na poštovném, abychom mohli jednou za rok udělat akci Black Friday. Přistupujeme ke všem stejně a férově. Občas jedeme na Moravu, kdy uděláme akci poštovné zdarma a na určených místech soudky vydáváme. V Hradci Králové máme rodinu a jednou za měsíc jedeme do Hradce.

11) Chcete věnování na čele sudu? Napište nám a domluvíme se. Cena se pohybuje od 600 Kč za soudek. Více fotek najdete ve fotoalbu. 

img_20180315_113058.jpg

S pozdravem Ing. Pavla Božkovová